Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmiany w osowskich parafiach

2019-06-24 01:01:06

Okres wakacji to czas zmian w parafiach kościoła katolickiego. Tak też jest w roku bieżącym.

 

Z parafii Chrystusa Zbawiciela odchodzi ks. Marek Górzyński – który poslugę pełnić bedzie w  parafii Św. Trójcy w Wejherowie. Na jego miejsce przybędzie ks. Jakub Karpeta z parafii Przemienienia Pańskiego z Gdyni Cisowej. Ksiądz był wyświęcony 3 lata temu.

 

Z parafii św. Polikarpa odchodzi ks. Rafał Czaja który zostaje przeniesiony do posługi w parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie. Zastąpi go ks. Marcin Blok, kapłan z 13 letnim doświadczeniem, który ostatnio był wikariuszem w parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie.

 

Wartą odnotowania zmianą jest również przeniesienie ks. Kanonika Macieja Sobczaka do 18 czerwca kapelana ks. Biskupa Wiesław Szlachetki i dyr. Ekonomicznego Gdańskiego seminarium Duchownego na proboszcza parafii Św. Br. Alberta Chmielowskiego, Gdańsk Kokoszki. Funkcję kapelana oraz dyr. Ekonomicznego seminarium objął ks. Dawid Szabowski.

 

red

KOMENTARZE

Dzień dobry, szczęść Boże! Do w/w artykułu wkradł się błąd: w bieżącym roku z parafii Chrystusa Zbawiciela odszedł ks. Marek Górzyński – do parafii Św. Trójcy w Wejherowie. Ks. Krzysztof Konkol zakończył posługę w naszej parafii 2 lata temu. A w tym roku ks. Krzysztof otrzymał zmianę z parafii NSPJ w Sopocie do parafii Św. Michała Archanioła w Sopocie.

J.B., 2019-07-03 20:43:24


Rzeczywiście. Za błąd przepraszamy.

redakcja, 2019-07-03 20:44:17


DODAJ KOMENTARZkod: unas