UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI I UDERZYŁ W RADIOWÓZ

2019-03-15 22:27:03

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego kierowcę Renault, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Podczas pościgu mężczyzna uszkodził radiowóz. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu, a w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty, teraz grozi mu do 5 lat więzienia.W miniony weekend policjanci ruchu drogowego odebrali zgłoszenie o kierującym Renault, który na Osowej uderzył w tablicę informacyjną i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejsce pojechali funkcjonariusze drogówki gdańskiej komendy, którzy w trakcie sprawdzania tej informacji zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali polecenie do zatrzymania się i wtedy kierowca zaczął uciekać. 

Mundurowi ruszyli w pościg, przekazując dyżurnemu komunikat o uciekającym kierowcy. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zajechali drogę uciekającemu Renault i zatrzymali go. W pewnym momencie kierujący nagle ruszył i uderzył w radiowóz. Policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało, że 30-letni gdańszczanin miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie mężczyzny narkotyki i przekazali je do dalszych badań biegłemu. Zatrzymany 30-latek został przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, a także spowodowania kolizji drogowej. 

Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także utrata prawa jazdy. Za jazdę samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, aresztu albo ograniczenia wolności. Posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

źródło: KMP

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas