XVI Amatorski Turniej Tenisa Stołowego za nami!

2020-02-23 21:32:24

W pierwszą sobotę ferii zimowych 11 stycznia, spotkaliśmy się, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Marzeny Majerowskiej, w Zespole Szkół nr 2 w Gdańsku Osowie na  XVI już edycji turnieju tenisa stołowego.

W grupie dzieci do lat 15 wystartowało ośmiu śmiałków. Niezwyciężony okazał się Paweł Sendler, który w siedmiu potyczkach nie stracił nawet jednego seta. Na drugim miejscu uplasował się Tymon Litwic, trzecie miejsce przypadło Patrykowi Szumilewiczowi, który w bratobójczym pojedynku pokonał Michała. Na wyróżnienie zasłużyła Natalia Milczyńska, która jako jedyna Dziewczyna dzielnie walczyła z chłopakami.

8. Natalia Milczyńska

W grupie starszej młodzieży powstały trzy grupy po 5 uczestników, w których "każdy grał z każdym". Bez żadnej porażki z grupy wyszli Robert Litka (zeszłoroczny Mistrz), Mieczysław Turzyński oraz Marcin Reducha. Do pary zostali dobrani zawodnicy z drugich pozycji w grupie oraz dwóch z największą ilością punktów z trzecich pozycji. I tak w 1/8 finale spotkali się :

11. Grzegorz Sułek, Janusz Chojnacki, Marcin Szumilewicz

W deblu do rywalizacji stanęło 6 par. Po emocjonującej rywalizacji tabela końcowa wygaladała następująco:

1. Litka / Turzyński

2. Sawczyszyn / Dąbrowski

3. Piastowski / Reducha

4. Litwic / Fleszar

5. Szumilewicz / Reich

6. Zdrojewska / Sułek

Nagrody i puchary dla najlepszych wreczali: Pani Marzena Majerowska, Pani Agnieszka Truszyńska oraz Pan Robert Brzeziński.

Dziękujemy serdecznie Dariuszowi Milczyńskiemu, byłemu Prezesowi Klubu, który ostatni raz poprowadził turniej.