KOLEJNE ZŁOTO INTERPLASTIC OLIMPII OSOWA GDAŃSK

2018-04-23 10:10:38

Już po raz 8 w historii unihokeistki Olimpii Osowa Gdańsk stanęły na najwyższym podium Mistrzostw Polski Kobiet. Jak przystało na finał mecz był pełen dramaturgii, zwrotów akcji, pięknych bramek i wspaniałych interwencji bramkarskich.

Od początku zarysowała się lekka przewaga gdańszczanek jednak to góralki pierwsze wyszły na prowadzenie. Na odpowiedź naszej drużyny trzeba było poczekać trzy minuty kiedy wyrównującą bramkę zdobyła kapitan Hanna Samson. Ostatnie trzy minuty pierwszej tercji pokazały całe piękno unihokeja. Podhale za sprawą Anny Osmala dwukrotnie pokonało Dominikę Marzec i prowadziło już 3-1. Na tablicy wyników czas wskazywał 19:22 i wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza odsłona spotkania. W tym momencie nastąpił zryw gdańszczanek, które odrobiły straty i doprowadziły do remisu za sprawą goli Weroniki Grądzkiej i Anny Raczkowskiej. Szczególna była bramka wyrównująca zdobyta w ostatniej sekundzie!

Druga tercja to fantastyczna gra naszej drużyny. Za sprawą grającej wielki mecz Anny Raczkowskiej Olimpia wyszła na prowadzenie 6-3. Świetnie w bramce spisywała się bramkarka Dominika Marzec, która kilka razy ratowała nasz zespół przed utratą gola.

Trzecia odsłona to prawdziwy dreszczowiec. Góralki nie mając nic do stracenia ruszyły mocnym pressingiem zmuszając nas do błędów. Niestety w 46 minucie Dominka Buczek wlała w serca góralek nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Chwilę później doskonałej okazji na ponowne prowadzenie trzema bramkarki nie wykorzystała Laura Łącka, która przestrzeliła mając przed sobą pustą bramkę… Ta sytuacja niedługo się zemściła i nowotarżanki po szkolnym błędzie naszej obrony zdobyły kolejnego gola. Niestety kilkanaście sekund później za uderzanie karę 2 minut otrzymała Anna Raczkowska i góralki stanęły przed szansą wyrównania. Grając 5x4 ku naszej rozpaczy doprowadziły do wyrównania i mecz niejako rozpoczął się od nowa. W końcówce pojedynku górę wzięło nasze większe doświadczenie i opanowanie emocji. W 56 minucie mecz gola na wagę złota zdobyła Karolina Damps i 8 tytuł Mistrza Polski Kobiet stał się faktem. Po ostatniej syrenie wielka radość w naszej drużyny, która zwycięstwem zakończyła wspaniały sezon. Mecz finałowy obejrzało kilkaset osób, w tym spora grupa kibiców z Gdańska, którzy wspierali nasz głośnym dopingiem.