Trwa dodatkowe głosowanie w Budżecie Obywatelskim

2018-01-19 08:58:55

Od poniedziałku, 15 stycznia od północy rozpoczęło się dodatkowe głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2018. Uczestnicy uprawnieni do oddania dodatkowego głosowania zostali powiadomieni o tym smsowo. 

 

Zgodnie z zapowiedziami, od 15 stycznia do 21 stycznia odbędzie się dodatkowe głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2018. Uprawnionych do głosowania jest ponad 15 tys. osób. Do nich 12, 15 i 19 stycznia zostaną wysłane wiadomości SMS, zachęcające do udziału w dodatkowym głosowaniu. Osoby te będą mogły rozdysponować tyle głosów, ile w wyniku błędu nie zliczył system informatyczny.

 

Kampania informacyjna poświęcona dodatkowemu głosowaniu będzie trwała do 21 stycznia, czyli do ostatniego dnia możliwości oddania głosu.

 

System do ponownego głosowania opracowała firma Asseco Data Systems, która w poprzednich latach przygotowywała programy elektronicznej obsługi budżetu obywatelskiego w Gdańsku. Pod koniec tego roku system był przetestowany przez chętne osoby, w tym przedstawicieli mediów. Każda osoba testująca otrzymała listę 10 fikcyjnych danych osobowych. W systemie elektronicznym wgrane było częściowe głosowanie, a zadaniem osób testujących było przydzielenie brakujących głosów. Po zakończeniu głosowania na wskazany adres e-mail lub nr telefonu komórkowego przychodziła informacja potwierdzająca głosowanie (nazwa projektu, liczba punktów).

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas