Powstanie węzeł integracyjny "Osowa"

2018-01-19 08:41:36

Podpisano umowę na projekt dla budowy węzła integracyjnego Osowa wraz z trasami dojazdowymi

 

W 2017 r. Miasto Gdańsk w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, otrzymało dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięcia związanego z budową węzłów przesiadkowych w Gdańsku Rębiechowie oraz w Gdańsku Osowej. Dla węzła Osowa podpisano właśnie umowę na wykonanie projektu.

 

- Przygotowanie projektu węzła integracyjnego w Osowie to kolejny krok do integracji gdańskiej komunikacji publicznej z Pomorską Koleją Metropolitarną. Konsekwentnie zachęcamy mieszkańców metropolii do korzystania z komunikacji zbiorowej, a także z ekologicznych sposobów przemieszczania się – mówi Aleksandra Dulkiewicz zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.

 

15 stycznia w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska podpisana została umowa na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla Budowy węzła integracyjnego Osowa wraz z trasami dojazdowymi. Do czerwca br. Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Gdańska opracuje projekt dla tej inwestycji .

 

Utworzenie węzła w Osowej zostanie zrealizowane poprzez połączenie ul. Barniewickiej z ul. Letniskową, przebudowę układu pętli autobusowej i budowę parkingów przy przystanku PKM. Parkingi będą dysponować 40 miejscami dla samochodów osobowych i 100 dla rowerów. Węzeł w Osowej stworzy sprawny i funkcjonalny system obsługi transportowej w rejonie dzielnicy, a także we wschodniej części gminy Żukowo, z wykorzystaniem dostępu do linii PKM dla transportu zbiorowego, rowerów, samochodów osobowych i pieszych.

 

Koszt wykonania projektu wynosi ok. 260 tys. zł.

 

 

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas