Zwycięstwo unihokeistek w Trzebiatowie

2017-11-22 00:12:10

Unihokeistki Olimpii Osowy Gdańsk zainkasowały komplet punktów na trudnym terenie w Trzebiatowie, grając z  tamtejszym MLUKS SUS Travel Jedynki Trzebiatów.

Sobotnie spotkanie pomiędzy tym zespołami było bardzo wyrównanym widowiskiem, podczas którego żadna ze stron nie była w stanie w pełni przejąć kontroli nad boiskowymi wydarzeniami. Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki Jedynki i w 17. minucie sposób na bramkarkę Gdańska znalazła Agata Arendarczyk. Kolejne ciosy należały już jednak do zawodniczek Osowy i w 25. minucie prowadziły one już 3:1. Kolejne minuty drugiej odsłony przyniosły nam jeszcze po jednej bramce dla obu ekip, toteż na trzecią tercję dziewczyny z Gdańska wychodziły z 2-bramkowym prowadzeniem (4:2).

Trzecią część gry znakomicie rozpoczęły zawodniczki Trzebiatowa, które w niespełna 5 minuty wyrównały stan spotkania na 4:4. Remis ten utrzymał się jednak tylko 18 sekund, bowiem Anna Raczkowska szybko znalazła sposób na bramkarkę z Trzebiatowa. Ta sama zawodniczka kilka minut później dała swojemu zespołowi po raz kolejny 2-bramkowe prowadzenie (6:4). W końcówce Trzebiatów zaciekle walczył o to, by wyrównać wynik spotkania, jednak sił starczyło tylko na jedną bramkę, a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5 dla przyjezdnych.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 5:6 (1:2, 1:2, 3:2)

Niedzielny mecz świetnie zainaugurowały zawodniczki Osowy, które w niespełna 11 minut doprowadziły do stanu 3:0. W 17. minucie, a potem dopiero w 47. byliśmy świadkami kolejnych bramek, tym razem jednak ich autorkami były zawodniczki z Trzebiatowa. Następne minuty trzeciej tercji były już popisem tylko jednej ekipy, a mowa tutaj o zawodniczkach z Gdańska, które wpierw w 48. minucie za sprawą Weroniki Grądzkiej powiększyły swoją przewagę do dwóch goli, a potem w ciągu 25 sekund strzeliły swoim rywalkom aż trzy bramki! W efekcie mecz rewanżowy zakończył się wynikiem 7:2 dla zawodniczek z Grodu Neptuna.

MLUKS SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk 2:7 (1:3, 0:0, 1:4)

źródło: PZUnihokeja.pl