INTERPLASTIC Olimpia Osowa Mistrzem Polski

2017-04-13 08:56:16

8 kwietnia rozegrany został SuperFinał Salming Ekstraligi Kobiet i Mężczyzn! Mecz finałowy kobiet obejrzała rekordowa liczba niemal 1200 widzów!

W pierwszym z nich SUS Travel Jedynka Trzebiatów pewnie pokonała młode rywalki z Trzebini, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski. W 2. minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Trzebiatowa i przez kolejne minuty wynik na tablicy nie zmieniał się. PUKS Trzebinia doszedł do głosu na początku II odsłony spotkania.

Strzelając 2 gole, po pół godzinie gry drużyna z południa prowadziła 2-1 i wydawać się mogło, że to początek problemów dla podopiecznych Artura Cirockiego i Tomasza Bogdańskiego. Tak jednak nie było. Kolejne trafienia wędrowały już wyłącznie na konto SUS Travel. Ostatecznie zespół z Trzebiatowa nie dał sobie zagrozić ani na chwilę i wygrał pewnie 6-2.

Dużo więcej emocji przyniósł mecz o 3. miejsce Mężczyzn. Zmierzył się w nim kilkukrotny Mistrz Polski – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ i grający dopiero drugi sezon w Ekstralidze UKS Fenomen Babimost. Po 40 minutach i dobrej walce z obu stron Szarotka prowadziła 5-1. Fenomen obudził się dopiero w III tercji, kiedy to zaczął atakować wyżej i odważniej. Przyniosło to efekt w postaci dwóch bramek, ale na więcej trafień zabrakło już czasu.

Ostatecznie lepsi okazali się nowotarżanie, którzy pokonali Fenomen 5:3 i wywalczyli kolejny w historii brązowy medal Mistrzostw Polski.

Po tym spotkaniu miejsce miała niezwykle wzruszająca i radosna uroczystość - zawodnik Fenomenu Babimost, Daniel Chochowski przy pełnych trybunach oświadczył się swojej partnerce, która przy aplauzie wszystkich zabranych odpowiedziała oczekiwane "tak".

W końcu o godzinie 17:00 przyszedł czas na długo wyczekiwany Finał Kobiet. Gospodynie całej imprezy – Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk podejmowały w nim MMKS Podhale Nowy Targ. Na trybunach gdańskiej hali AWFiS zasiadła rekordowa liczba widzów – ok. 1200, co przełożyło się na fantastyczną atmosferę podczas całego spotkania. Po niesamowitych emocjach przez całe 60 minut regulaminowego czasu gry, na tablicy wyników widniał wynik 6:6, co oznaczało, że spotkanie musi się rozstrzygnąć w dogrywce lub rzutach karnych.

Najważniejsze to zachować zimną krew i wystrzegać się choćby najmniejszego błędu. A taki popełniły nowotarżanki, które najpierw złapały 2-minutową karę, a następnie zostały skarcone przez gdańszczanki, które przewagę wykorzystały i rozpoczęły świętowanie kolejnego w historii Mistrzostwa Polski!

Zwieńczeniem tegorocznego SuperFinału był zaś pojedynek MUKS Zielonka z Góralami Nowy Targ, którego stawką było Mistrzostwo Polski w kategorii Mężczyzn. Gdy na początku trzeciej tercji na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla nowotarżan, wydawało się, że jest „po meczu”. Tymczasem piorunujący pościg Zielonki dał zawodnikom z Mazowsza wyrównanie (4:4) i doprowadził do dogrywki. W niej – podobnie jak Podhale – Górale również otrzymali 2-minutowe wykluczenie. Gracze Zielonki problemu z wykorzystaniem przewagi nie mieli.

SuperFinał 2017 zakończył się wielkim sukcesem – zarówno organizacyjnym, jak i sportowym. Podczas jednego dnia w Gdańsku spotkało się osiem najlepszych drużyn w Polsce, a zgromadzeni w rekordowej liczbie kibice, szczelnie wypełniając halę AWFiS, stworzyli fantastyczną atmosferę. Wielkie święto polskiego unihokeja, kończące sezon 2016/2017 zostało ponadto uświetnione przez liczne konkursy, zabawy dla publiczności i masę atrakcji, jakie czekały każdego, kto przybył tego dnia na gdańską halę. Zawodnicy, jak i kibice byli zgodni co do jednego – tak dobrego SuperFinału jeszcze nie było!

żródło: PZUnihokeja