Półfinały Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek za nami

2016-03-14 10:47:04

W miniony weekend rozegrano półfinał mistrzostw Polski w kategorii młodziczek. Do Gdyni przyjechało 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz klub wystawił aż 3 zespoły.

Najlepiej poszło dziewczętom z SP 47 Gdynia. W swoim pierwszym meczu wysoko pokonały swoje młodsze koleżanki z SP 47 II aż 11:0.

W drugim spotkaniu z dobrze znaną drużyną UKS Chwarzno nie miały problemów i zdecydowanie wygrały 3:0.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie przyszło zmierzyć się z UKS 85 Mokotów. Spotkanie od początku do końca było bardzo szybkie jednak to Warszawianki były skuteczniejsze i cieszyły się ze zwycięstwa 4:1.

Równocześnie w drugiej grupie rywalizowały dziewczynki z SP 81 Gdańsk.

Drużyna składa się w większości z młodszych zawodniczek. Mimo to sprawiła licznym kibicom wiele radości. Kiedy w pierwszym meczu dziewczyny stanęły naprzeciwko Orzyszowi wszyscy zastanawiali się jak wysoko przegramy z mocną fizycznie, wyrośniętą drużyną. Jednak ogromne zaangażowanie i wspaniała walka sprawiła niespodziankę i dała zwycięstwo 5:4. W drugim meczu z Noletem Żabi Róg równie zasłużone zwycięstwo 3:2. Ostatni mecz z późniejszym triumfatorem pokazał, że nasza drużyna jest w świetnej formie. Wspaniałą gra i nieznaczna przegrana z mistrzem Polski tylko 3:1.

Po spotkaniach w grupach przyszła kolej na play-offy.

Jako pierwsze na boisko wyszły gdynianki, którym przeciwnikiem był Orzysz. Wspaniały mecz i zwycięstwo 4:3 dało awans do niedzielnych finałów.

Jako drugie na boisko wyszły gdańszczanki. Pomimo ogromnej determinacji, wielu sytuacji podbramkowych przegrywamy 4:3. Zabrakło po prostu szczęścia. Nawet w ostatniej minucie mogliśmy strzelić 4 bramki.

Tym samym tylko gdynianki awansowały do czołowej czwórki turnieju.

W walce o finał SP 47 przyszło zmierzyć się z Zielonką. Po bardzo emocjonującym meczu minimalna porażka 2:1 , choć gdyby nie świetne interwencje bramkarki Gęsi wynik mógłby być odwrotny.

Na zakończenie mecz o 3 miejsce z UKS Chwarzno. Od samego początku zdecydowana przewaga zawodniczek Energi jednak znowu przeszkodą nie do przejścia była bramkarka gości. W regulaminowym czasie mamy remis 1:1. Pięć minut dogrywki również nie przynosi roztrzygnięcia i mamy rzuty karne. Tutaj klasę pokazały Weronika Kozłowska i Karolina Dokowicz i mamy 3 miejsce!

Cały turniej wygrywają Dzikie Gęsi Zielonka, które w finale pokonały Warszawę 6:4.

Dziękujemy sponsorom, firmom Sportpoland oraz Ziaja.

Osobne słowa podziękowania składamy na ręce pana Krzysztofa Jankowskiego dyrektora ZS nr 14 w Gdyni Dąbrowie dzięki któremu mogliśmy turniej zorganizować.

Cieszy duże zainteresowanie kibiców, w każdym meczu naszych zawodniczek mogliśmy liczyć na doping!

Turniej pokazał, że w naszym klubie gra wiele świetnych zawodniczek i możemy być dumni z ich postawy.